شرایط مربوط به افشاءریسک حواله ارزی در حوزه بین المللی

هدف صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا (شرکت تضامنی کاووس صرافی کاووس نوبخت و شرکا) از ارائه شرایط ذیل که منضم به قرارداد صدورحواله ارزی و تعهدنامه پذیرش مسئولیت می باشد،افشای ریسک حوالجات ارزی در حوزه بین المللی و اعلام آن به مخاطب است.

آنچه که از طریق اعضای صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا، وب سایتها، آگهی های تبلیغاتی آن و هر نوع ارتباط حضوری، تلفنی، الکترونیکی و پستی می بینید، می خوانید، می شنوید و در نهایت درک می کنید مسئول آن خودتان هستید و صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا هیچ مسئولیتی را در قبال نوع برداشت مخاطب از موارد فوق نداشته و ندارد.

ریسکهای مربوطه توسط صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا به طور واضح برای مخاطب آشکار شده و مخاطب با علم و آگاهی و شناخت کامل، صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا را انتخاب نموده است.

از آنجا که صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا، صرافی نوع دوم به منظور ارائه خدمات ارزی برون مرزی از طریق کارگزاران مجاز خارج از کشور می باشد، لذا با علم به اینکه مشتریان از شرایط زیر آگاه بوده و آنها را پذیرفته اند خدمات 100% الکترونیکی خود (فروش ارز به متقاضیان داخل کشور با این شیوه که معادل ریالی در ایران به صرافی داده می شود و در کشور دیگر توسط کارگزار به همان شخص یا اشخاص ثالث و یا به حساب بانکی اعلام شده طبق توافق،ارز واریز می شود و بالعکس، پرداخت ارز به کارگزار توسط متقاضیان خارج از کشور و دریافت معادل ریالی آن به صورت وجه نقد و یا واریز به حساب بانکی به همان شخص یا اشخاص ثالث توسط صرافی در ایران طبق توافق) را در اختیار ایشان قرار می دهد.

درخواست حواله ارزی برون مرزی

نقد شدن حواله (موضوع درخواست حواله) تابع شرایط و قوانین نظارت بر تبدیل ارز یا سایر محدودیت ها ی اعمال شده توسط کشور گیرنده می باشد.بنابراین صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا و کارگزاران آن به هیچ وجه متعهد خسارتهای ناشی از این قوانین و محدودیتهای اعمال شده نبوده و نمی باشند.

واریز وجه به حساب صرافی توسط شخص ثالث طبق قوانین بانک مرکزي ممنوع میباشد، لذا واریز کننده وجه ریالی( هر شخص اعم از حقیقی یا حقوقی که واریز کننده معادل ریالی وجه ارز خریداری شده است) و درخواست کننده حواله باید یکسان باشند. معادل ریالی در هنگام واریز وجه به حساب صرافی باید از حساب شخص متقاضی (اعم از حقیقی یا حقوقی) حواله شود و در صورت نقدي بودن وجه واریزي، باید در فیش مربوطه نام واریز کننده، همان نام درخواست کننده حواله (مشتري صرافی) درج شود. بدیهی است در غیر این صورت به درخواست حواله مذکور ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجه واریز شده مسترد می گردد.

مستحضرید که ایمیل، فکس و خصوصا تلفن راههای ارتباطی مطمئن و امنی نیستند و در هر زمان شخص ثالثی می تواند درخواستی را که به ضرر مشتری است به جای او به صرافی بفرستد، که در این صورت این پیامدها و ریسک های خاصی دارد و صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا مسئولیت ناشی از این پیامدها را از خود سلب و ساقط می نماید. مشتریان صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا با امضاء قرارداد و تعهدنامه و شرایط منضم به آن می پذیرند که همه ی درخواست های فرستاده شده به این واحد از طریق فکس و ایمیل دارای اعتبار قانونی نسخه ی اصلی بوده و مشتری تعهد مینماید تا هر گونه خسارت ناشی از چنین ارتباطی را جبران کرده و صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا را از این خسارات مصون و مبرا بدارد.

در حال حاضر با توجه به شرایط خاص کشور ایران، هزینه های حوالجات در شرایط مختلف، متفاوت است بنابراین هیچ معیار دقیق و ثابتی برای آن وجود ندارد و مشتری مکلف است تا قبل از انعقاد قرارداد و انجام معامله و تقاضای حواله و امضای تعهدنامه و شرایط حاضر، شخصا از وضعیت هزینه های مربوطه آگاه و مطلع گردد.

ارسال حواله

مشتریان مسئولیت تاخیر در ارسال حواله و یا عدم پرداخت وجه حواله از طرف بانک ذینفع به ذینفع حواله را به هر دلیل که خارج از اختیارات صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا باشد از جمله عدم پذیرش آن از سوی کار گزاران و نیز هزینه های ناشی از آن را کاملا می پذیرند . چنانچه حواله ی درخواستی به دلیل تحریم های بین المللی بلوکه، ضبط، مسدود، توقیف و یا برگشت داده شود، مسئولیت کلیه ی عواقب قانونی آن به عهده ی مشتری بوده و صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا هیچگونه مسئولیتی از این بابت نداشته و نخواهد داشت.و در چنین شرایطی تنها مسئولیت صرافی، پیگیری مورد و اعلام نتیجه ی نهایی آن می باشد .

ریسک ارسال حواله کاملا برعهده مشتری بوده و صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا به صلاحدید و تشخیص خود اقدام به پذیرفتن درخواست مشتری جهت انجام حواله خواهد کرد. مشتری موافقت می نماید تا در صورت وارد شدن هر گونه خسارت و ضرر، دین و هزینه انجام عملیات حواله به صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا را در زمان انجام یا تاخیر در انجام یا امتناع از انجام درخواست مشتری جبران نماید. صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا هیچ مسئولیتی در قبال خسارات، ضرر، تاخیر، اشتباه یا حذف که در هنگام تکمیل فرمها از سوی مشتری یا سوء برداشت ایشان در هنگام دریافت درخواست مشتری، یا در هنگام تسویه معادل ارزی در کشور گیرنده حواله یا هرگونه کوتاهی یا قصور و سهل انگاری از جانب کارگزار را در دریافت حواله عهده دار نمی باشد. صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا و کارگزاران آن تحت هیچ شرایطی هیچ گونه مسولیتی را در قبال خسارت در سود یا قراردادهای مستقیم یا غیر مستقیم مشتری یا ضررهای مربوط به آن راعهده دار نمی باشند.

صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا مجاز خواهد بود به اعتراض هایی که از 15 روز پس از ارسال حواله از سوی مشتری دریافت میکند ترتیب اثر ندهد و مشتری در این باره حق هرگونه شکایتی از صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا را از خود سلب و ساقط مینماید. ( کلیه هزینه های پیگیری حواله های به مقصد نرسیده به عهده مشتری است ).

برگشت حواله

در صورت برگشت حواله به هر دلیل ( نواقص اطلاعات حساب گیرنده، قوانین بین المللی پولشویی و قوانین تحریم بانکی ایرانیان ) کارمزد بانکی مربوطه از آن کسر شده و مابقی حواله مربوطه به مشتری مسترد خواهد شد.مشتریان باید مد نظر داشته باشند که برای مثال اگر دلار از صرافی خریداری کرده باشند پس از کسر هزینه ها از مبلغ اصلی حواله، به مقدار دلار باقی مانده از صرافی بستانکار می باشند.

.صرافی صرافی کاووس نوبخت و شرکا ،شرکت سرمایه گذار و کارگزار و یا شریک شما نمی باشد و فقط انتقال دهنده ی وجه درخواستی شما است

Logo

شرکت صرافی تضامنی کاووس نوبخت و شرکا
ارائه انواع حوالجات ارزی با مجوز رسمی از بانک مرکزی
شماره ثبت 520179

خدمات ما

 • ارائه خدمات حوالجات ارزی
 • ارائه خدمات خرید و فروش انواع ارز
 • برداشت نقدی از ویزا و مستر کارت

دفتر ما در ایران

 • آدرس:خیابان فردوسی پایین تر از میدان فردوسی مجتمع تمدن طبقه -۱ پلاک ۱۸
 • تلفن021-66769702
 • فکس021-66769402
 • موبایل09129529230

دفتر ما در دبی

 • Address:Baniyas Road Emirates NBD Building Office NO:1710 Deira,Dubai
 • Tel:+971-42566614
 • Fax:+971-42566615
 • Email:alqsrgt@gmail.com